درباره فوتبال فانتزی

بازی فوتبال فانتزی براساس نتایج واقعی یک لیگ است. شما تیمی متشکل از بازیکنان واقعی که در آن دوره مسابقات بازی می کنند را انتخاب و آنها را درطول مسابقات مدیریت می کنید. تیم شما در هر راند براساس عملکرد بازیکنان انتخاب شده در بازیها، امتیاز کسب می کند. همچنین شما می توانید در بازی های دوستانه شرکت کنید و با یکدیگر به رقابت بپردازید. به جمع هزاران نفر از دوستان علاقه مند به فوتبال خود در بازی فوتبال فانتزی بپیوندید.

توجه

شروع بازی های لیگ واقعی

آمارها و امتیازها پس از اتمام بازیهای هر هفته بروزرسانی می شود. پس از امتیازدهی توسط سایت، می توانید امتیاز خود را مشاهده کنید. رتبه بندی کاربران نیز معمولا 48 ساعت بعد از اتمام بازی های راند (برای بررسی مجدد و امتیازات بازیکنان) انجام میشود.

ثبت نام و تشکیل تیم

1- ثبت نام
نیاز به ثبت نام نیست از اولین لحظه ای که برنامه را نصب کردید شما ثبت نام شدید. فقط کافیست از منو وارد صفحه رقابت ها (تصویر زیر) شده و رقابت مورد علاقه خود را انتخاب کنید. پس از ورود به هر رقابت یک تیم به شما داده می شود سپس می توانید بازیکنان و ترکیب تیمتان را تغییر دهید.

صفحه انتخاب رقابت

2- صفحه تیم
پس از انتخاب وارد صفحه مدیریت تیم خواهید شد که تصویر این صفحه را مشاهده می کنید. این صفحه از سه صفحه خانه، تیم و امتیازات تشکیل شده که دکمه مربوط به هر صفحه در بالا صفحه مدیریت تیم قرار دارد.

صفحه مدیریت تیم

ارتقا و فروش بازیکنان

شما می توانید بازیکنان خود را ارتقا، دهید برای ارتقا باید از پکیج های تمرین استفاده کنید.
هربار ارتقا، قدرت و ارزش بازیکن شما را افزایش می دهد.
مدت زمانی که طول می کشد بازیکن ارتقا پیدا کند را می توانید باپرداخت الماس رد کنید.
سن هر بازیکن جدید که می خرید بین 20 تا 22 سال است و در ماه 1 سال به سن بازیکن افزوده می شود.
اگر سن بازیکن از 30 سال بیشتر شود قدرت و ارزش آن بازیکن کاهش می یابد.

صفحه اصلی

تغییر نام تیم:

برای تغییر نام تیم بر روی دکمه “تغییر نام تیم” کلیک نمایید. شما فقط می توانید یک بار نام تیمتان را تغییر دهید.

وضعیت تیم

در این قسمت شما می توانید روحیه، انرژی و آمادگی جسمانی تیم خود را مشاهده کنید. این سه عامل بر بازی تیم شما تاثیر دارد. هرچه به 100% نزدیک تر باشد بازیکنان تیم شما بهتر بازی می کنند.

پایین هر کدام از نشان دهنده های وضعیت تیم، تعداد پک های مربوط به آن وضعیت را مشاهده می کنید.

سرمایه

در این قسمت شما سرمایه خود را مشاهده خواهید کرد در فوتبال فانتزی دو نوع سرمایه وجود دارد پول و الماس از پول برای خرید بازیکن استفاده می شود و از الماس برای استخدام مربی خرید پول بیشتر برای انتخاب بهترین بازیکنان و سایر کاربردهایی که با حین بازی با آنها آشنا خواهید شد.

افزایش سرمایه

با انتخاب این گزینه می توانید الماس های خود را به سرمایه تبدیل کنید

خرید الماس

درصورت اتمام الماس از این گزینه می توانید برای خرید الماس استفاده کنید

کارکنان تیم

در این قسمت شما می توانید کارکنان تیمتان را استخدام کنید.

بازی های دوستانه

در این قسمت آمار کلی بازی های دوستانه ای که انجام داده اید را مشاهده می کنید. هرچه بازی های بیشتری را ببرید سطح تیم شما بالا تر می رود . برای بالا بردن سطح باید از افراد مختلف ببرید و هر فرد فقط یک بار محاسبه می شود.

گزارش عملکرد

در این قسمت گزارش عملکرد تیم شما در هفته ها و یا راندهای گذشته رقابت نمایش داده می شود. با انتخاب هر هفته می توانید جزئیات عملکرد تیم خود را در آن هفته یا راند مشاهده نمایید

مشاهده تیم

با انتخاب این گزینه به صفحه تیم خود منتقل خواهید شد.

بهترین بازیکنان

در این قسمت بهترین بازیکنان هفته گذشته این رقابت نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی هر یک از بازیکنان می توانید پروفایل بازیکن را مشاهده نمایید.

لیست بازیکنان
لیست کل بازیکنان این رقابت با انتخاب این گزینه برای شما به نمایش در خواهد آمد.

صفحه مدیریت تیم

خرید، فروش و تغییر ترکیب تیم و تعیین نحوه بازی کردن تیم در این صفحه انجام می شود تصویر زیر این صفحه را نمایش می دهد


مدیریت تیم

به منظور تغییر ترکیب تیم خود مثلا برای تبدیل ترکیب 2-4-4 به 2-5-3 باید دست خود را بر روی بازیکن میانه ذخیره خود نگهدارید و با کشیدن این بازیکن و رها کردن آن بر روی بازیکن دفاع ترکیب تیم را به 2-5-3 تغییر دهید.

با انتخاب هر یک از بازیکنان به صفحه جستجوی بازیکن منتقل خواهید شد و با توجه به پست بازیکنی که انتخاب کردید نتایج جستجو را به نمایش خواهد گذاشت در صورت نیاز می توانید با انتخاب گزینه جستجوی پیشرفته بازیکن خاص مورد نظر خود را بیابید.

با انتخاب هر یک از بازیکنان از لیست جستجو بازیکن وارد صفحه پروفایل بازیکن خواهید شد که در تصویر زیر نمایش داده شد است. در این صفحه اطلاعات عمومی بازیکن از جمله قد، وزن، پست و همچنین قیمت خرید و فروش بازیکن نمایش داده شده است. با انتخاب کلید خرید بازیکن از بازیکن برای تیم شما خریداری خواهد شد.


صفحه پروفایل بازیکن(خرید)

در صورتی که قبلا این بازیکن را خریده باشید و یا بر روی یکی از بازیکنان تیم خود کلیک کنید در صفحه پروفایل بازیکنان دکمه های فروش بازیکن و کاپیتان تیم اضافه خواهد شد (تصویر زیر )با انتخاب فروش بازیکن این بازیکن فروخته خواهد شد و با انتخاب کاپیتان تیم این بازیکن به عنوان کاپیتان تیم شما در نظر گرفته خواهد شد و هر امتیازی که کسب کند دو برابر خواهد شد.


صفحه پروفایل بازیکن(فروش)
با کلیک بر روی آیکون وارد قسمت استراتژی های تیم خود می شوید. در این قسمت شما می توانید نحوه بازی تیم خود را مشخص کنید.

کاپ فانتزی

شما می توانید در صورت تمایل در یکی از کاپ های فانتزی ثبت نام کنید و با دیگران رقابت کنید. کاپ فانتزی هر هفته از روز شنبه شروع می شود. هر کاپ 16 شرکت کننده دارد که به نفرات اول تا سوم الماس و کاپ طلا، نقره و برنز جایزه داده می شود.
در بخش دیوار کاپ شما می توانید با هم گروهی های خود صحبت کنید.
با کلیک کردن روی نتیجه هر مسابقه می توانید گزارش آن بازی را مشاهده کنید. در صورتی که تیم هر یک از طرفین کامل نباشد آن شخص بازنده خواهد بود.
پس از پایان هر کاپ نفرات اول تا سوم معرفی می شوند و شما می توانید برای کاپ هفته بعد ثبت نام کنید.


نفرات اول تا سوم کاپ فانتزی

صفحه رنکینگ

در این صفحه امتیازات هفتگی و فصلی کاربران هم گروه شما نمایش داده خواهد شد. کاربران هم گروه شما کسانی هستند که در هفته یا راند یکسان با شما وارد فوتبال فانتزی شده اند. امتیازات رقابت بصورت کلی است و کلیه کاربران در این رقابت با یکدیگر مقایسه خواهند شد. تصویر زیر صفحه رنکینگ را نمایش می دهد.


صفحه رنکینگ

نقل و انتقال

نقل و انتقالات به معنی خروج کامل بازیکن از ترکیب 15 نفره تیم شما (فروش) و ورود بازیکن جدید (خرید) به ترکیب تیم شما می باشد. در صورتی که بازیکنی دارید که مصدوم شده و برای چند هفته بازی نخواهد کرد و یا بازیکنی دارید که تمایلی به نگه داشتن وی در تیم تان ندارید، می توانید این بازیکن را بفروشید و بازیکن جدیدی را جایگزین کنید.در هر راند شما مجاز به نقل و انتقال یک بازیکن بصورت رایگان هستید . برای هر نقل و انتقال بیشتر ۵ الماس بعنوان هزینه نقل و انتقال از الماس های شما کسر خواهد شد.

توجه داشته باشید در صورتی که بازیکنی برای تیم شما بازی نکرده باشد و هیچ امتیازی کسب نکرده باشد می توانید بدون نیاز به الماس آن بازیکن را بفروشید.

نقل و انتقالات بازیکنان برای هر راند تا نیم ساعت پیش از شروع نخستین بازی آن راند مجاز است و پس از آن تغییرات برای راند بعدی در نظر گرفته خواهد شد.

قرار داد های بازیکنان تا شروع فصل جدید اعتبار دارند. یعنی اگر بازیکنی را برای تیمتان خریدید، این بازیکن تا شروع فصل بعد در تیم شما بازی خواهد کرد و در زمان شروع فصل جدید، قرار داد های بازیکنان شما به پایان می رسد و باید باید تیم جدیدی تشکیل دهید.

امتیازها

بازیکنانی که شما هر هفته در جمع یازده بازیکن اصلی تیم خود قرار می دهید، بر اساس عملکردشان در زمین واقعی فوتبال در آن راند، امتیازاتی کسب می کنند. برای کسب این امتیازات قوانین ثابتی وجود دارد که توسط سایت پس از اتمام بازیهای هر هفته به بازیکنان شما داده می شود. لیست این قوانین امتیاز دهی در جدول زیر آمده است:

قانون امتیاز دهی دروازه بان مدافع میانی مهاجم
بیش از 61 دقیقه حضور در بازی 3 3 3 3
31-60 دقیقه حضور در بازی 2 2 2 2
1-30 دقیقه حضور در بازی 1 1 1 1
مـهار ضربه پنالتی 4 - - -
بسته ماندن دروازه در 30 دقیقه اول 4 3 1 -
زدن گل 8 6 5 4
پاس گل 2 2 2 2
زدن گل با ضربه پنالتی 3 3 3 3
از دست دادن پنالتی -2 -2 -2 -2
به ازای هر دو گل دریافتی -1 -1 - -
گل به خودی -2 -2 -2 -2
کارت زرد -1 -1 -1 -1
(کارت قرمز (شامل امتیاز کارت زرد -3 -3 -3 -3

امتیاز بازیکن کاپیتان: شما در هفته باید یک بازیکن را بعنوان کاپیتان تیم خود انتخاب کنید. امتیازاتی که این بازیکن کسب میکند با ضریب 2 به مجموع امتیازات شما اضافه می شود.

امتیاز بازیکن ذخیره: امتیازهای 4 بازیکن ذخیره در صورت کسب امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه نمی شود.*

مدال ها

در هر راند به 3 نفر از کاربرانی که بیشترین امتیاز را در راند کسب کرده باشند مدال های طلا، نقره و برنز تعلق میگیرد.

نشان های هر کاربر در صفحه پروفایل هر کاربر قابل مشاهده است.

مسابقات دوستانه

در قسمت مسابقات دوستانه شما می توانید با کاربران دیگر مسابقه دهید. مسابقات می توانند دارای جایزه باشند، در این صورت الماس های جایزه از بازنده به برنده انتقال خواهد یافت. اگر شما مسابقه ای ایجاد کردید و تعدادی الماس به عنوان جایزه برای آن تعیین کردید، الماس های جایزه از حساب شما کم خواهد شد و پس از مشخص شدن نتیجه مسابقه دوستانه در صورت برد به شما الماس داده می شود. در صورتی که هیچ کس درخواست مسابقه شما را قبول نکرد الماس های جایزه که از حساب شما کم شده بود پس از 10 دقیقه به حساب شما برگردادنده می شود.
شما می توانید از بین پیشنهاد های مسابقه موجود یکی را انتخاب کنید و یا یک پیشنهاد مسابقه ایجاد کنید. شما در هر لحظه فقط می توانید یک پیشنهاد مسابقه ثبت کنید و اگر یک پیشنهاد دیگر ثبت کنید پیشنهاد قبلی شما حذف خواهد شد.
میزان روحیه ، آمادگی جسمانی و انرژی بازیکنان تیم شما بر عملکرد آنها تاثیر می گذارد. با انجام هر مسابقه انرژی تیم شما کم می شود. اگر انرژی تیم شما بیش از حد کم باشد یا باید به تیم خود استراحت دهید یا از گزینه ماساژ استفاده کنید.

بازی ها شامل دو نوع مسابقه و پنالتی است.

* بازی پنالتی به زودی به فوتبال فانتزی اضافه خواهد شد

در مسابقه، تیم شما با تیم حریف مسابقه می دهد و روند مسابقات کاملا بر اساس بازیکنان تیم شما و تیم حریف شبیه سازی می شود .


در بازی های پنالتی، اگر شما دروازه بان باشید پس از شنیدن صدای سوت تصویر زیر را میبینید:

پنالتی، نوبت دروازه بان
شما 30 ثانیه فرصت دارید که روی یکی از 6 دستکش کلیک کنید تا آن ناحیه را برای شیرجه انتخاب کنید.
اگر نوبت شما برای شوت زدن باشد پس از شنیدن صدای سوت تصویر زیر را میبینید:

پنالتی، نوبت شوت زدن
شما 30 ثانیه فرصت دارید تا شوت بزنید. برای زدن شوت باید انگشت خود را روی توپ نگه دارید، سپس انگشت خود را روی ناحیه دلخواه دروازه ببرید و رها کنید تا به آن ناحیه شوت کنید.
در صورتی که زمان شما برای واکنش به اتمام برسد شما بازنده خواهید بود.

مزایده

شما می توانید بازیکنان خود را مستقیما بفروشید یا آنها را به مزایده بگذارید.
اگر بخواهید بازیکن خود را در مزایده بفروشید باید مجموع ارزش تیم شما و سرمایه شما پس از فروش آن بازیکن حداقل 100M $ باشد. در غیر این صورت نمی توانید بازیکن را در مزایده بفروشید.
خرید و فروش در مزایده با استفاده از الماس انجام می شود. قیمت اولیه بازیکن را فروشنده می تواند به طور دلخواه تعیین کند.
در مزایده کاربرانی که درخواست خرید آن بازیکن را دارند می توانند درخواست خود را ثبت کنند.
هزینه هر بار ثبت درخواست خرید بازیکن 1 الماس است و با هر بار ثبت درخواست قیمت بازیکن بالا تر می رود.
در صورتی که در پایان هر راند مزایده بیشتر از 1 خریدار درخواست خود را ثبت کرده باشد مزایده به راند بعد می رود.
فقط کاربرانی که در یک راند حداقل 1 بار درخواست خود را ثبت کرده اند به راند بعد می روند .
در راندی که فقط یک خریدار درخواست خود را ثبت کرده باشد بازیکن به او فروخته می شود.
در صورتی که در یک راند هیچ درخواستی ثبت نشود بازیکن به آخرین خریدار راند قبل فروخته می شود.
هر کاربری که درخواست خود را ثبت می کند به ارزش بازیکن از او الماس کم می شود و اگر پس از او پیشنهاد بالا تری داده شود الماس های اوبازگردادنده می شود.
طول زمان راند اول مزایده حداقل 5 دقیقه است و راند های بعدی هر کدام 20 ثانیه است.
بازیکنانی که از مزایده خریداری می کنید را می توانید در مزایده بفروشید یا آنها را حذف کنید.

اتحاد

در اینجا شما می توانید با دوستان خود یک اتحاد تشکیل دهید و با اتحاد های دیگر مسابقه دهید. حد اقل تعداد افراد یک اتحاد 5 نفر است و مدیر اصلی اتحاد می تواند حد اکثر تعداد افراد آن را افزایش دهد.
خانه اتحاد
در بالای صفحه نام و شعار گروه را می بینید. مدیر های گروه می توانند با کلیک روی این قسمت شعار گروه را تغییر دهند. نام گروه قابل تغییر نیست. در سمت چپ نام، مدال گروه را می بینید که با افزایش سطح گروه خود به خود تغییر می کند.
هواداران اتحاد تعداد کل هواداران اتحاد را نشان می دهد. برای بدست آوردن هوادار دو راه وجود دارد:

  1. بازی های دوستانه: پس از هر بازی دوستانه در صورت برد تعدادی هوادار بدست می آورید که به هواداران گروه شما افزوده می شوند.
  2. مسابقه با اتحاد های دیگر: پس از انجام مسابقه 10% از هواداران گروه بازنده به هواداران گروه برنده می پیوندند.
در بخش سوابق مسابقات شما می توانید مسابقه های قبلی خود را با گروه های دیگر بررسی کنید.
لیست اعضا
در هنگام حمله به اتحاد شما، اعضای اتحاد شما به ترتیبی که مدیران اتحاد شما در این قسمت مشخص می کنند مسابقه خواهند داد. مدیران گروه می توانند با کلیک روی شماره هر عضو اولویت و سایر تنظیمات آن عضو را ویرایش کنند. در سمت چپ هر عضو تعداد هوادارانی که آن عضو در آن روز برای گروه بدست آورده را مشاهده می کنید و با کلیک بر روی آن گزارش هفتگی آن عضو را می توانید ببینید.
مسابقات
اتحاد ها می توانند با یکدیگر مسابقه دهند. پس از ثبت درخواست حمله، مسابقات بعد از 2 ساعت شروع می شوند و بعد از آن اتحاد حمله کننده 2 ساعت فرصت دارد که با تیم های اتحاد حریف یکی یکی به ترتیبی که اتحاد مدافع مشخص کرده است مسابقه دهد. در صورتی که تیم حمله کننده همه مسابقات را انجام ندهد بازنده می شود. تعداد بازی ها به تعداد تیم های اتحاد کوچکتر است. پس از اتمام مسابقات اتحادی که تعداد برد بیشتری دارد برنده می شود و 10% از هواداران اتحاد بازنده به اتحاد برنده می پیوندند.
دیوار اتحاد
این یک دیوار خصوصی برای اعضای اتحاد است.
رده بندی اتحاد
رده بندی اتحاد ها بر اساس تعداد هواداران هر اتحاد است.

سوالات متداول

پول کم دارم
اگر برای تشکیل تیم خود پول کم آورده اید باید بازیکنان گران تر خود را بفروشید و بازیکنان ارزان تر بخرید اگر پول بیشتری لازم دارید می توانید الماس های خود را تبدیل به پول کنید.

بازی کی شروع میشه؟
بازی های فوتبال فانتزی بر اساس بازی های لیگ واقعی است. بنا بر این شروع و پایان بازی ها دست شما نیست.

امتیاز ها حساب نشده
گاهی ممکن است امتیاز ها با تاخیر محاسبه شوند اما تا قبل از شروع هفته بعد تمام امتیاز ها محاسبه خواهد شد.

بازیکن معلق یعنی چی؟
یعنی بازی کن به دلیلی مثل کارت قرمز، محرومیت و یا مصدومیت نمی تواند بازی کند.